Shranjevanje receptov

gorenjka  

član od: 23.8.2008

sporočila: 11

tema odprta - 23. avg 2008 19:51 | ogledi: 2.820 | odgovori: 6

Pozdravljeni prijatelji kulinarike!

Glede na to, da šele začenjam svoo kuharsko pot, me zanima kako shranjujete recepte: morda v mapah, naredite foto knjigo..na internetu...

Torej kaj je nabolj praktično in pregledno? V naprej se vam zahvaljujem za vaše rešitve, predloge, mnenja...

Gorenjka

gorenjka

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

23. avg 2008 20:06

Pozdravljena! Jaz si sproti recepte, ki jih potrebujem, printam in potem shranjujem v mapici (po novem so zloženi tudi po abecedi) Zame je to najboljša varianta, ker nove lepo dodajaš in vsakič ko potrebujem kakega "starega" samo poiščem v mapi. Pa priročno je, ker računalnika nimam ravno v kuhinji. Marna http://marna.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. avg 2008 20:11

Imam jih shranjenje na računalniku po mapah - glede na tematiko po kategorijah. V vsaki mapi imam Word datoteko, imenovano po kategoriji jedi, v katerih so direktne povezave - linki na internet (vsak link je preimenovan tako, da vsebuje ime recepta, da takoj vidim). Ta način mi je izredno praktičen, res pa je, da sem računalniški tip. Ne maram papirjev. Imam tudi datoteke recimo: priljubljeni recepti, kaj bi rada kmalu naredila, potem kaj sem kje videla...ali pa izdelovanje rožic ipd...To sproti ažuriram, vse takoj najdem in ni nobene zmede. Če imaš plus paket, je tudi na tej strani veliko možnosti. Mislim pa tudi, da je bila že ena podobna tema, kjer smo si izmenjavale tovrstne izkušnje. Dobrodošla na kulinariki in veselo kuho! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 23. avg 2008 20:13:09

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. avg 2008 20:41

gorenjka, najprej pozdravljena in dobrodošla na naši strani!

Res je, kar je napisala Katka lopatka, je že bila ena taka tema, preberi in boš našla marsikaj.... Izvoli:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1144čunalnik

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

gorenjka  

član od: 23.8.2008

sporočila: 11

24. avg 2008 14:07

Najlepša hvala, da ste z mano delile svoje izkušnje, vsekakor si bom prebrala link. Se že veselim "svoje" kuharske mapce. gorenjka

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

24. avg 2008 14:57

Šla sem pogledat na ta link samo vseeno mije všeč da se je to malo obnovilo.Tudi sama zbiram recepte jih preizkušam in šele potem z mojimi dodatki in spremembami vpišem v poseben zvezek ki je že kar precej zamaščen zato sem začela zdaj recepte plastificirat pa je tudi ta težava rešena. mark5

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

24. avg 2008 19:53

Sem na daljšem dopustu in si bom naredila malo več redana policah s kuharsko literaturo. Po knjigah imam številne listke z opombami, te včasih napišem tudi na platnice, ali pa kar k receptu pripšem da je dobro, zelo dobro ali pa da kdo ni bil navdušen.

 

Dva rokovnika sta že skoraj polna, eden star okoli 30 let, z mojimimi prvimi kuharskimi poskusi in izrezki, pa drug z idejami in datumi, kaj sem za kakšno priložnost doma pripravila (če tega ne bi bilo, bi se nekajkrat kmalu ponavljala...)-

 

Potem so kupi plastičnih map. Za sladice so posebne, ena s Kulslo, druga z recepti.co.yu, ostale kategorije, razen hladnih predjedi iz tuje literature, so kar nametane in bo treba najti sistem.

Revije in izrezki tudi čakajo na razvrščanje, razen tistih, ki jih redno kupuijem in jih zlagam po kupih.

Z računalnika je v franže izginil dobršen del direktorijev z diska, med njimi tudi precejšnje zbirke receptov. Nekaj jih še imam na papirju, ampak veliko napisanega, prepisanega in sploh urejenega je šlo tja gpor nekam v nebesa. IN ker zame tam ne bo prostora, upam, da jih bo odneslo v pekel in jih bom tam kdaj našla...

 

Mi je razporditev po mapah všeč, ker takoj najdem, ko kaj določenega iščem.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti